53. SSJLK. Ljubezen v slovenskem jeziku, literaturi in kulturi

Urednik:
Alojzija Zupan Sosič

Ljubezen … Vsi radi poslušamo zvenenje njenih strun, a le redki znajo lepoto ljubezenske melodije preliti v umetnost ali znanost. Njeno večplastnost je skozi stoletja razgrinjala umetnost, malo bolj sramežljivo pa je o njej razpravljala znanost. Najbolj neverjetno se zdi, da se je znanost v preteklosti rajši posvečala raziskovanju različnih negativnih čustev, najbolj agresiji v številnih vojnah, tako da je načrtno reflektiranje nasilja (ne pa ljubezni) ustvarilo predsodek o ljubezni kot mali« (zgolj intimni), a sovraštvu kot »veliki« temi. V seminarskem zborniku z naslovom Ljubezen v slovenskem jeziku, literaturi in kulturi smo poleg tega predsodka poskušali preseči še druge in zato sledili smernicam sodobne znanosti, ki presega klasični evropski dualizem, ustaljen v filozofiji in znanosti od Platonovega vrednotenja čustev in razuma. (dr. Alojzija Zupan Sosič, predsednica 53. SSJLK)

Leto izida: 2017

Tip vezave: mehka vezava

ISBN: 978-961-237-934-6

Zbirka: Seminar slovenskega jezika, literature in kulture

19. 10. 2020
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Gostujoča predavanja dr. Iváneka z Ostravske univerze

03. 09. 2020

Spletna predstavitev za tuje študente

26. 08. 2020

Javno vodstvo po razstavi En krompir, tri države

Oddelek za arheologijo

Metalurški dan