Italijanska umetnost zgodnje in visoke renesanse

Avtor: Tine Germ

Učbenik Italijanska umetnost zgodnje in visoke renesanse prelamlja s tradicionalnim načinom obravnavanja renesančne umetnosti: namesto običajne vasarijevske paradigme življenj umetnikov (naštevanja umetnikov in njihovih del v kronološkem zaporedju) ponuja domišljen preplet dveh pristopov, tematskega in kronološkega. Tako je predvsem poudarjena splošna umetnostna situacija v obravnavanem času in prostoru, jasno so predstavljene osrednje smeri razvoja in poglavitne naloge ter izčrpno razložena načela posameznih umetniških pojavov. Vse to študente opremi s strokovnim aparatom, s pomočjo katerega se lahko lotijo presojanja katerih koli spomenikov, obenem pa jim natančna slogovna in ikonografska analiza renesančnih arhitekturnih in kiparskih del ponuja zgled za pozorno opazovanje in razumevanje likovne umetnosti različnih obdobij.

Rebeka Vidrih

Leto izida: 2016

Tip vezave: mehka vezava

ISBN: 978-961-237-808-0