Rokopisi slovenskega slovstva od srednjega veka do moderne

Urednik:
Aleksander Bjelčević, idr.

V več kot treh stoletjih slovenske književnosti, od prve slovenske knjige do izteka 19. stoletja, so bili rokopisi pogosoto ključni nosilec slovenske besede - nosilec duhovne, jezikovne in literarne kulture. V rokopisih so besedila nastala, v rokopisih so bila izposojena v branje in prepisovanje ter le redka besedila med njimi so imela privilegij, da so mogla premagati prepreke, postavljene na prehod od rokopisa do slovenske tiskane knjige. Te prepreke so bile tako ekonomske težave - zlasti visoki tiskarski stroški in majhen knjižni trg za slovensko knjigo -, kakor tudi kulturni in idejni dejavniki. Na določene kulturne in duhovne potrebe je bilo moč odgovoriti le s sredstvi, ki jih je omogočalo pisanje s črnilom na papir, glasno branje nepismenim in prepisovanje - to, kar imenujemo z izrazom rokopisna kultura. (Matija Ogrin) Zbornik je rezultat 36. Simpozija Obdobja (16. - 18. 11. 2017)

Leto izida: 2017

Tip vezave: mehka vezava

ISBN: 978-961-237-963-6

Zbirka: Obdobja

19. 10. 2020
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Gostujoča predavanja dr. Iváneka z Ostravske univerze

03. 09. 2020

Spletna predstavitev za tuje študente

26. 08. 2020

Javno vodstvo po razstavi En krompir, tri države

Oddelek za arheologijo

Metalurški dan