Oddelek za zgodovino
Erasmus+ študij 2020/21: Odprt naknadni razpis
Odprt je naknadni razpis za Erasmus+ študijsko izmenjavo. Nanaša se le na letni semester 2020/2021 (za zimski semester se je bilo potrebno prijaviti na redni razpis za 2020/21 ob koncu lanskega leta).
Rok za prijavo preko VIS-a je petek, 2. 10. 2020.
Če razmišljate o študiju v tujini, si najprej preberite informacije na naši oddelčni spletni strani in na tam dostopnih povezavah. Ko ste to prebrali, dodatna pojasnila dobite pri oddelčnem koordinatorju (dr. Zwitter, najavite se na govorilne ure) in v mednarodni pisarni FF.
Razmišljanja o izmenjavi se lotite pravočasno, da bomo lahko pripravili študijski sporazum.
Vloge bomo na Oddelku za zgodovino vrednotili takole:
1. dosedanji študijski uspeh pri vseh izpitih in vajah na vseh dosedanjih študijskih stopnjah (do 10 točk) in
2. motivacijsko pismo na 1–2 straneh (do 10 točk; pred pisanjem gl. merila za vrednotenje motivacijskih pisem.
Za prijavo na naknadni razpis za Erasmus+ študijsko izmenjavo za leto 2020/2021 morate izpolniti prijavnico preko VIS-a ter naložiti spodaj naštete dokumente, ki jih najkasneje do 2. 10. 2020 poleg oddaje prek VIS-a posredujete tudi oddelčnemu koordinatorju prek e-pošte.
Oddajte sledeče dokumente:
- prijavnico (izpolnjeno v VIS-u in natisnjeno)
- dokazilo o povprečni oceni – za trenutno stopnjo študija se samodejno izpiše na prijavnico. Predložite tudi potrdilo o opravljenih izpitih na morebitnih predhodno opravljenih stopnjah študija,
- motivacijsko pismo na najmanj eni in največ dveh straneh.
Prijave so možne v okviru mest, ki še niso zasedena. Seznam je objavljen na spletni strani Mednarodne pisarne.
Prijavite se lahko samo na fakultete, s katerimi ima sklenjeno veljavno Erasmus+ pogodbo naš oddelek. Seznam pogodb je objavljen tu (po abecedi oddelkov > naš je na straneh 68–72). Pogodb je veliko, mest tudi, tako da, če vas zanima, kar pogumno!
Merila za upravičenost izvedbe mobilnosti v Veliki Britaniji se lahko v času trajanja razpisa zaradi izstopa VB iz EU spremenijo.
Erasmus+ študij (in Erasmus+ praksa skupaj) v tujini znotraj vsake od študijskih stopenj (dodiplomski, magistrski, doktorski študij) lahko traja od 3 do 12 mesecev (z izjemo enovitih programov, kjer študijska mobilnost in praktično usposabljanje skupaj lahko trajata 24 mesecev). Študentke in študentje, ki so do leta 2020/2021 del študijskih obveznosti opravili v tujini v okviru programa VŽU ERASMUS oz. ERASMUS+, Erasmus Mundus in ERASMUS+ mednarodna kreditna mobilnost, vendar ne celih 12 mesecev, se lahko prijavijo na ta razpis.
Na razpis se študentka ali študent UL lahko prijavi od naslednjimi pogoji:
- da bo imela/imel v celotnem času študija v tujini aktiven status študenta na matični članici UL,
- da bo v času izmenjave vpisana/vpisan najmanj v drugi letnik dodiplomskega študija,
- na razpis se ne morejo prijaviti študentke in študentje, ki imajo neporavnane finančne obveznosti iz naslova programa VŽU Erasmus ali Erasmus+.