je redna profesorica na Oddelku za sociologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, kjer že več kot 20 let predava Sociologijo spola na dodiplomskem in podiplomskem študiju ter koordinira doktorski program Študije spola.
Vrsto let je raziskovalno delala na Mirovnem Inštitutu v Ljubljani ter predavala na Institutum Studiorum Humanitatis v Ljubljani. Bila je gostujoča štipendistka in predavateljica na Central European University v Budimpešti, Centru za ženske študije v Beogradu, Meduniverzitetnem centru v Dubrovniku, Birkbeck Collegeu v Londonu, Centru za ženske študije v Novem Sadu in Univerzi Pompeu Fabra v Barceloni.
Njeni raziskovalni interesi so: ženske študije in feministična teorija, feministična politična teorija, ženske v politiki, spol in globalizacija, spol in nasilje, spol in migracije.
Sodelovala je ali koordinirala nacionalne in mednarodne projekte o enakosti spolov od leta 2007 dalje; vključno s projektom Evropske komisije (Daphne II) Načini izvajanja evropskih direktiv o nasilju nad ženskami, otroki in mladimi: dobre prakse in priporočila; Usklajevanje zasebnega in poklicnega življenja kot ovira za večjo prisotnost žensk v politiki; Spolna struktura slovenske družbe in položaj spolov v politiki; mednarodni projekt The Electoral Gender Quota Systems and their Implementations in Europe (coordinated by D. Dahlerup); nacionalna koordinatorka slovenske raziskovalne skupine projekta Gearing Roles, ki ga financira je Evropska komisija in se ukvarja z vprašanji implementacije načrtov enakosti spolov v akademskem polju in nacionalni raziskovalni projekt o spolnem nadlegovanju v akademskem polju.
Njeno javno delovanje obsega naslednja področja:
članica uredniškega odbora revije Delta (in njena soustanoviteljica, 1995);
članica uredništva Družboslovne razprave (2006–2009 in 2011- 2016; 2021-);
so-ustanoviteljica in so-urednica revije Ars et Humanitas (od leta 2007-);
članica uredniškega odbora revije Teorija in praksa (2010 – 2022);
pod-predsednica Ekspertne skupine “Mainstreaming Equality Between Women and Men” pri Svetu Evrope (1995-1998);
članica Ekspertnega Foruma Evropskega Inštituta za enakost spolov EIGE (European Institut for Gender Equality);
ko-direktorica Mednarodnega seminarja “Žene i politika” v IUC Dubrovnik (International Seminar Women in Politics);
predsednica Slovenskega sociološkega društva od 2010-2016;
Članica Strokovnega sveta za enakost spolov pri Ministrstvu za delo, družino socialne zadeve in enake možnosti (MDDSZ);
so-direktorica seminarja ”Social structures and social institutions” na IUC Dubrovnik (2016 – );
članica Izvršnega odbora Evropskega sociološkega združenja (ESA) (2017 – ).
Njena bibiografija obsega več monografij, poglavij v knjigah in številne članke v revijah.
Izbrane objave:
ANTIĆ GABER, Milica, SELIŠNIK, Irena. Legislative gender quotas in Slovenia : implemented but not internalized. V: LANG, Sabine (ur.), MEIER, Petra (ur.), SAUER, Birgit (ur.). Party politics and the implementation of gender quotas : resisting institutions. Cham: Palgrave Macmillan, cop. 2023. Str. 321-339.
KUHAR, Roman, ANTIĆ GABER, Milica. Women as a linguistic footnote : equality fatigue in the debate on gender-sensitive language in Slovenia. Gender and language. [Print ed.]. 2022, vol. 16, no. 3, str. 241-264.
ANTIĆ GABER, Milica, Samoumevnosti in nelagodja : sistemsko urejanje enakosti spolov v akademskem polju. 1. e-izd. Znanstvena založba Filozofske fakultete, Univerze v Ljubljani:, 2022.
ANTIĆ GABER, Milica. Mapping women?s and gender studies in the academic field in Slovenia. CEPS journal : Center for Educational Policy Studies Journal. 2017.