Dan ARRS 2020: Podpiramo odličnost

Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije (ARRS) vnovič prireja nacionalni dogodek Dan ARRS 2020: Podpiramo odličnost, ki bo letos vsebinsko posvečen obravnavi aktualnih tematik, povezanih s pandemijo COVID-19. Dogodek bo letos zaradi trenutnih razmer, povezanih s pandemijo COVID-19, izveden virtualno, in sicer v sredo, 16. 12. 2020, z začetkom ob 13. uri.

Celoten dogodek boste lahko spremljali na spletni strani www.danarrs.si. Da dogodka ne boste zamudili, se na spletni strani http://www.danarrs.si nanj prijavite in si tako zagotovite prejemanje obvestil, povezanih z dogodkom.

Uvodni del dogodka bo namenjen obravnavi temeljnih vprašanj delovanja in vizije Javne agencije za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije ter njene vloge v razvoju slovenske znanosti, osrednji panelni del dogodka pa bo namenjen aktualni tematiki pandemije COVID-19.

Slavnostni sprejem nove generacije mladih raziskovalk in raziskovalcev, ki predstavlja del dogodka Dan ARRS 2020: Podpiramo odličnost, bo letos prav tako izveden virtualno, v obliki slavnostnega nagovora. Slavnostna govornica bo ministrica za izobraževanje, znanost in šport dr. Simona Kustec.

V nadaljevanju bo že devetič izveden tudi projekt promocije znanosti ARRS Odlični v znanosti 2020, v okviru katerega bodo predstavljeni najvidnejši raziskovalni dosežki leta s področij vseh znanstvenih ved. Letos je bilo v izbor dosežkov Odlični v znanosti 2020 izbranih 21 projektov, katerih predstavitve si boste 16. 12. 2020 lahko ogledali na povezavi www.danarrs.si

Program:

ponedeljek, 19. 10. 2020
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Gostujoča predavanja dr. Iváneka z Ostravske univerze

četrtek, 03. 09. 2020

Spletna predstavitev za tuje študente

sreda, 26. 08. 2020

Javno vodstvo po razstavi En krompir, tri države

Oddelek za arheologijo

Metalurški dan