Razstava: Čez drn in strn (Klemen Humar)

V galeriji Peti štuk v 5. nadstropju Filozofske fakultete si lahko od 15. novembra 2021 do 5. januarja 2022 ogledate razstavo fotografij Klemna Humarja z naslovom Čez drn in strn.

Klemen Humar, rojen v Ljubljani 8. 5. 1995, prihaja iz Šmarce pri Kamniku. Končuje študij multimedijske produkcije na Inštitutu in akademiji za multimedije (IAM). S fotografijo se je začel ukvarjati leta 2011, posveča se zlasti športni fotografiji. Osrednja tema njegove fotografije na pričujoči razstavi je gorsko kolesarjenje – downhill. Klemen Humar namreč že skoraj deset let spremlja najboljše svetovne tekmovalce v downhillu in jih skuša ujeti v njihovih najbolj drznih, najbolj spektakularnih in obenem najbolj ranljivih trenutkih, ko čez drn in strn drvijo proti cilju. Tudi sam vozi downhill, svetovne pokale v gorskem kolesarjenju pa spremlja le izza fotografske kamere. V zadnjem času se veliko ukvarja tudi s snemanjem in ustvarjanjem video vsebin.