Slovanska bralna značka: sodobna slovanska poezija

Na Oddelku za slavistiko Filozofske fakultete v okviru slovanske bralne značke ponujajo zanimiv izbor besedil sodobne slovanske proze, poezije in dramatike, ki je dostopen v obliki e-antologij, ter raznovrstne delavnice, kjer udeleženci v pogovoru o prebranih besedilih lahko razširijo znanje, okrepijo svoje komunikativne sposobnosti in nenazadnje delijo svoje izkušnje.

V zimskem semestru 2022/23 so pripravili sklop srečanj s pogovori o besedilih slovanskih književnosti, namenjenih študentkam in študentom, pa tudi dijakinjam in dijakom, učiteljicam in učiteljem ter knjižničarkam in knjižničarjem. V sredo, 19. 10. 2022, začenjajo z bralnimi pogovori in srečanji, v letošnjem letniku ponujajo zanimiv izbor besedil sodobne slovanske poezije, ki je dostopna v obliki e-antologije na tej povezavi. Ob pogovorih o prebranih besedilih iz e-antologije, ob sredah od 19. do 20. ure v predavalnici 209c in na daljavo, si bodo udeleženci lahko razširili znanje, okrepili svoje komunikativne sposobnosti in nenazadnje delili svoje izkušnje. Moderirajo: Špela Sevšek Šramel, Namita Subiotto in Hana Podjed. Vljudno vabljeni k branju in pogovoru!

Podroben program srečanj

19. 10. 2020