10. Karierni dan Oddelka za prevajalstvo

Nagovor dekanje Filozofske fakultete prof. dr. Mojce Schlamberger Brezar

V sredo, 19. aprila 2023, je Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete, ki letos beleži svojo 25. obletnico, uspešno organiziral že 10. Karierni dan Oddelka za prevajalstvo.

Kot eni prvih na Filozofski fakulteti so prepoznali, kako pomembno je ohranjati stike z alumni in obenem bodočim prevajalcem in njihovim potencialnim delodajalcem ponuditi priložnost, da se spoznajo in vzpostavijo prve poslovne stike. Dogodki, kjer se uspešno tkejo nove vezi med našo izobraževalno ustanovo, bodočimi deloiskalci in potencialnimi delodajalci, nedvomno prispevajo k dobremu sodelovanju, zato so še posebej veseli, da so se ob tej priložnosti lahko zahvalili tudi mentorjem praktikantov za ves trud, ki ga vlagajo v uspešno izvedbo prevajalske prakse.

Upamo, da bo sodelovanje še dolgo uspešno!

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja