Obisk veleposlanice Zvezne republike Nemčije

Veleposlanica se je srečala s študenti in študentkami.

V ponedeljek, 29. 11. 2021, so na Oddelku za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete v okviru seminarja Nemški jezik v kontekstu I gostili veleposlanico Zvezne republike Nemčije Nathalie Kauther. Z DAAD lektorjem Bernhardom Winklerjem in študenti germanistike je razpravljala o svojem delovnem mestu veleposlanice Slovenije, ki si ga deli z možem Adrianom Pollmannom, s katerim veljata za pionirja t. i. job-sharing-modela (modela delitve dela) v nemški diplomaciji. Poleg tega je veleposlanica spregovorila o svojih izkušnjah z delom v zunanji politiki in življenju v Sloveniji, o kulturnih razlikah med Slovenijo in Nemčijo, izzivih za ženske na visokih položajih, trenutni družbeno-politični in zdravstveni situaciji v svetu, osnovnih načelih demokracije in jeziku kot sredstvu integracije. S svojim širokimi in miroljubnimi pogledi na svet in družbo je popestrila pouk in študente spodbudila h kritičnemu razmišljanju.

26. 01. 2022

Pri založbi Springer izšla osma knjiga prof. dr. Mojce Ramšak

20. 01. 2022

Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete (januar 2022)