Podelitev priznanj za najboljšo doktorsko disertacijo na področju humanistike in družboslovja

Prejemnik priznanja dr. Luka Gruškovnjak z mentorjem

24. 5. 2023 je pred sejo Senata Filozofske fakultete potekala podelitev priznanj študentkam in študentom fakultete za najboljšo doktorsko disertacijo na področju humanistike in družboslovja.

Priznanji sta prejela:

• Kristina Glojek za delo Onesnaženost zraka hribovitih podeželskih območij z delci na primeru Loškega Potoka (mentor: izr. prof. dr. Matej Ogrin, somentor: doc. dr. Dejan Cigale, področje: družboslovje);
  • Luka Gruškovnjak za delo Informativnost arheološkega površinskega zapisa na podlagi podatkov iz predhodnih raziskav na avtocestah Slovenije / Informativeness of Archaeological Surface Record Based on Data from Preventive Research on Slovenian Motorways (mentor: izr. prof. dr. Dimitrij Mlekuž Vrhovnik, področje: humanistika).

Prejemnici priznanja, ki se podelitve ni mogla udeležiti, je priznanje dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar izročila na sprejemu 26. 5. 2023.

Iskrene čestitke!

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja