Podelitev prvega Toporišičevega priznanja

4. julija zvečer je v okviru otvoritve 58. seminarja slovenskega jezika, literature in kulture potekala podelitev prvega Toporišičevega priznanja Oddelka za slovenistiko in Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani. Za izjemne raziskovalne in pedagoške dosežke na vseh stopnjah izobraževanja ter izkazano večdesetletno sodelovanje in krepitev sodelovanja med ustanovami na področju slovenistike ga je prejela dr. Lidija Arizankovska, redna profesorica na Filološki fakulteti Blaže Koneski Univerze sv. Cirila in Metoda v Skopju. Iskrene čestitke!

Več o priznanju

27. 02. 2024

Otvoritev razstave Intija Ocóna Jaz sem s tabo, moja Nikaragva! in pogovor s pesnico in pisateljico Giocondo Belli

Otvoritev razstave