Predstavitev knjige Glasovi s severa – Antologija švedske književnosti

V okviru Leta jezikov FF in obeležitve 50. obletnice lektorata švedščine je v ponedeljek, 14. 11. 2022, v Atriju ZRC Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete predstavil knjigo Glasovi s severa – Antologija švedske književnosti (Založba Univerze v Ljubljani). V antologiji so predstavljeni prevodi več generacij študentk in študentov lektorata švedščine. Knjiga zajema pomembna dela švedske književnosti, tako klasičnih avtorjev kot predstavnikov mlajše generacije. Pri pogovoru o knjigi, švedski književnosti in prevajanju so sodelovali izr. prof. dr. Darko Čuden, Iva Klemenčič, vodja tečajev švedščine na FF, ter Mita Gustinčič Pahor, lektorica za švedščino in urednica knjige. Z branjem odlomkov iz antologije nas je na sever popeljal Luka Ličar. Za podporo dogodka se zahvaljujejo Slovensko-švedskemu društvu.

26. 01. 2023

Mednarodna večdisciplinarna konferenca Razsrediščenje trajnostnosti: K lokalnim rešitvam globalnih okoljskih problemov

Foto: Jaka Repič
23. 01. 2023