Predstavitev znanstvene monografije Barbare Trnovec: Neskončno potovanje Alme M. Karlin

Naslovnica monografije

Predstavitev znanstvene monografije Barbare Trnovec: Neskončno potovanje Alme M. Karlin: življenje, delo, zapuščina je potekala 12. oktobra v Barbarini dvorani Pokrajinskega muzeja Celja.

Znanstvena monografija Neskončno potovanje Alme M. Karlin: življenje, delo, zapuščina ponuja globok, celovit in večplasten vpogled v življenje, delo in zapuščino znamenite Celjanke. Prinaša številna nova spoznanja, ki so rezultat avtoričinega inovativnega raziskovalnega pristopa; temeljijo na besedilih Alme M. Karlin, številnih novoodkritih dokumentih v Sloveniji in Nemčiji ter na pričevanjih ljudi, zlasti tistih, ki so jo osebno poznali.

Knjigo je predstavila avtorica Barbara Trnovec, antropologinja, kustosinja in skrbnica Zbirke Alme Karlin v Pokrajinskem muzeju Celje. Na dogodku sta sodelovali tudi dr. Nataša Vampelj Suhadolnik, vodja projekta VAZ, in Mateja Ajdnik Korošec, prevajalka monografije v nemški jezik.

Predstavitev knjige je avtorica prvič pospremila s projekcijo diapozitivov, s katerimi je velika popotnica predavala po vrnitvi s poti okrog sveta.

12. 04. 2021

Spletna stran Filozofske fakultete prejela nagradi Netko 2021

Spletna stran Filozofske fakultete je prejela dve nagradi Netko 2021.
26. 03. 2021

Pomoč najbolj socialno ogroženim študentkam in študentom