Predstavitev znanstvene monografije Barbare Trnovec: Neskončno potovanje Alme M. Karlin

Naslovnica monografije

Predstavitev znanstvene monografije Barbare Trnovec: Neskončno potovanje Alme M. Karlin: življenje, delo, zapuščina je potekala 12. oktobra v Barbarini dvorani Pokrajinskega muzeja Celja.

Znanstvena monografija Neskončno potovanje Alme M. Karlin: življenje, delo, zapuščina ponuja globok, celovit in večplasten vpogled v življenje, delo in zapuščino znamenite Celjanke. Prinaša številna nova spoznanja, ki so rezultat avtoričinega inovativnega raziskovalnega pristopa; temeljijo na besedilih Alme M. Karlin, številnih novoodkritih dokumentih v Sloveniji in Nemčiji ter na pričevanjih ljudi, zlasti tistih, ki so jo osebno poznali.

Knjigo je predstavila avtorica Barbara Trnovec, antropologinja, kustosinja in skrbnica Zbirke Alme Karlin v Pokrajinskem muzeju Celje. Na dogodku sta sodelovali tudi dr. Nataša Vampelj Suhadolnik, vodja projekta VAZ, in Mateja Ajdnik Korošec, prevajalka monografije v nemški jezik.

Predstavitev knjige je avtorica prvič pospremila s projekcijo diapozitivov, s katerimi je velika popotnica predavala po vrnitvi s poti okrog sveta.

20. 02. 2024

Sprejem za tuje študentke in študente na izmenjavi

Utrinek s srečanja s študentkami in študenti na izmenjavi
19. 02. 2024

Informativni dnevi na Filozofski fakulteti

Predstavitev študija psihologije
16. 02. 2024

Podaljšanje certifikata Športnikom prijazno izobraževanje

Filozofska fakulteta je prejela podaljšanje certifikata Športnikom prijazno izobraževanje.