Prof. dr. Marta Verginella predstavila svojo zadnjo knjigo z naslovom Ženske in meje. Med preteklostjo in koronavirusom

V sredo, 15. 6., je prof. dr. Marta Verginella z Oddelka za zgodovino v atriju ZRC SAZU predstavila svojo zadnjo knjigo z naslovom Ženske in meje. Med preteklostjo in koronavirusom. Delo je slovenski prevod italijanskega izvirnika, ki je izšel lani. Knjiga je izšla pri Znanstveni založbi Filozofske fakultete in je prva knjiga v novi zbirki M F, ki bo izdajala dela domačih in tujih avtoric ter avtorjev. Poleg avtorice sta na predstavitvi spregovorila še filozofinja dr. Eva Bahovec ter zgodovinar dr. Marko Štuhec, oba prav tako s Filozofske fakultete. Beseda je tekla o dvodelni strukturi knjige, ki je, ko gre za zgodovinopisno naracijo, prelomna, o kontinuitetah med preteklostjo in sedanjostjo, vprašanju empatije in refleksije v zgodovinopisju ter o mejah: njihovem prehajanju, vznikanju in vzpostavljanju. Vabljeni k branju!

Konferenca o pisanju in objavljanju v sodobnem zgodovinopisju

Utrinek z delavnice

Nacionalistična večjezičnost: Mnogotere jezikovne lojalnosti in nacionalna pripadnost v Vzhodni in Srednji Evropi ter na Balkanu

Dominique Kirchner Reill Univerza v Miamiju