Slavnostni govor dr. Zwittra na podelitvi Nahtigalovih in dekanjinih nagrad Filozofske fakultete

Letošnji prejemniki in  prejemnice fakultetnih nagrad z mentorji in mentoricami

Letošnji prejemniki in prejemnice fakultetnih nagrad z mentorji in mentoricami

V letu 2022 je magistrsko delo študenta zgodovine Tadeja Pavkovića Govedo na Kranjskem, Koroškem in Štajerskem v 16. in 17. stoletju prejelo Prešernovo nagrado Univerze v Ljubljani. Zato je njegovemu mentorju, dr. Zwittru, na podelitvi Nahtigalovih in dekanjinih nagrad Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani 13. decembra letos pripadlo mesto slavnostnega govorca.

Slavnostni govor je objavljen tu. Ob bolniški odsotnosti dr. Zwittra ga je na slovesnosti prijazno nadomestil prodekan dr. Hriberšek in prebral Zwittrov govor.

Konferenca o pisanju in objavljanju v sodobnem zgodovinopisju

Utrinek z delavnice

Nacionalistična večjezičnost: Mnogotere jezikovne lojalnosti in nacionalna pripadnost v Vzhodni in Srednji Evropi ter na Balkanu

Dominique Kirchner Reill Univerza v Miamiju