Srečanje Oddelkov za zgodovino Filozofske fakultete Maribor, Fakultete za humanistične študije Koper in Filozofske fakultete Ljubljana

Dolgoletno tradicijo srečevanja oddelkov za zgodovino ljubljanske in mariborske Filozofske fakultete smo letos nadgradili in na srečanje povabili tudi sodelavce Oddelka za zgodovino Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem. Gostom smo predstavili našo prenovljeno knjižnico.

Običajno so takšna srečanja obogatena z ogledom kakšne razstave ali podobno. Letos smo si ogledali zbirko Tobačnega muzeja. Po zbirki nas je vodil Blaž Vurnik.

Večino časa pa smo namenili izmenjavi izkušenj, ki jih je glede na burno obdobje zadnjih dveh let, ki sta bili zaradi epidemije zelo zahtevni, zelo veliko. Iskali pa smo tudi možne točke sodelovanja v bodoče.

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)