Srečanje Oddelkov za zgodovino Filozofske fakultete Maribor, Fakultete za humanistične študije Koper in Filozofske fakultete Ljubljana

Dolgoletno tradicijo srečevanja oddelkov za zgodovino ljubljanske in mariborske Filozofske fakultete smo letos nadgradili in na srečanje povabili tudi sodelavce Oddelka za zgodovino Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem. Gostom smo predstavili našo prenovljeno knjižnico.

Običajno so takšna srečanja obogatena z ogledom kakšne razstave ali podobno. Letos smo si ogledali zbirko Tobačnega muzeja. Po zbirki nas je vodil Blaž Vurnik.

Večino časa pa smo namenili izmenjavi izkušenj, ki jih je glede na burno obdobje zadnjih dveh let, ki sta bili zaradi epidemije zelo zahtevni, zelo veliko. Iskali pa smo tudi možne točke sodelovanja v bodoče.

Konferenca o pisanju in objavljanju v sodobnem zgodovinopisju

Utrinek z delavnice

Nacionalistična večjezičnost: Mnogotere jezikovne lojalnosti in nacionalna pripadnost v Vzhodni in Srednji Evropi ter na Balkanu

Dominique Kirchner Reill Univerza v Miamiju