Študentka Filozofske fakultete Monika Podlogar na 31. poletni univerzijadi

Predstavitev univerzitetne reprezentance je potekala 18. 7. 2023 na Ministrstvu za gospodarstvo, šport in turizem v Ljubljani. (Foto: Slovenska univerzitetna športna zveza - SUSA)

Študentka magistrskega študija na naši fakulteti Monika Podlogar se bo udeležila 31. poletne univerzijade na Kitajskem, ki bo potekala med 28. julijem in 8. avgustom 2023. Monika bo nastopila v atletiki – skoku v višino in mnogoboju. Pred odhodom športnikov in spremljevalcev na to veliko študentsko športno tekmovanje je v torek, 18. 7. 2023, na Ministrstvu za gospodarstvo, šport in turizem v Ljubljani potekala predstavitev univerzitetne reprezentance.

Na 31. poletni univerzijadi na Kitajskem bo Slovenijo zastopalo 25 športnikov in športnic, ki bodo tekmovali v sedmih različnih športnih panogah. Med njimi bo 13 študentk in 12 študentov.

Naši študentki in vsem ostalim udeleženkam in udeležencem želimo uspešna tekmovanja.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.