Udeležba na delavnici »Mestni prostori«

Članice raziskovalne skupine z Oddelka za zgodovino in Oddelka za umetnostno zgodovino Filozofske fakultete (doc. dr. Irena Selišnik, asist. dr. Martina Malešič, doc. dr. Ana Cergol Paradiž, Urška Svetina in Neža Lukančič), ki so vključene v mednarodni projekt Erasmus +, "Mestni prostori", evropska kulturna zgodovina med letoma 1918 in 1939 (Urban Spaces. A European cultural history between 1918 and 1939 as a multilingual and variable film construction kit), so se med 29. 10. in 1. 11. 2020 preko virtualne platforme Zoom udeležile štiridnevne delavnice "UrbanSpaces" v Nemčiji. Na prvem mednarodnem sestanku so potekale diskusije o urbani zgodovini, socialni zgodovini medvojnega obdobja in organizacijskih vidikih projekta.

18. 01. 2021

Razkošje v glavi s Kornelijo Ajlec

izr. prof. dr. Kornelija Ajlec, osebni arhiv
11. 01. 2021

Položaj žensk v slovenski družbi

Člen iz Občega državljanskega zakonika, ki je določal skrbništvo otrok pokojnega očeta.
08. 01. 2021

V podporo Radiu Študent