V podporo Radiu Študent

Na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani z velikim začudenjem spremljamo dogajanja v zvezi z Radiem Študent. Ob nedavnem praznovanju petdesete obletnice radia smo lahko z navdušenjem spremljali njegove izjemne dosežke v tem družbenem prostoru, h katerim so pomembno prispevali tudi študentke in študenti Filozofske fakultete UL.

Radio Študent je s svojim kredibilnim programom, kritičnim pristopom in odprtostjo ter medijsko inovativnostjo, podobno kot Univerza v Ljubljani, ustanova posebnega družbenega pomena. Danes je njegov obstoj prvič v zgodovini zares ogrožen.

Menimo, da mora ostati javni medij študentk in študentov naše univerze ter širše kritične javnosti kot take, zato pozivamo Študentko organizacijo Univerze v Ljubljani, da zagotovi ustrezna finančna sredstva za obstoj in nadaljnje delovanje tega neodvisnega medija študentk in študentov naše univerze.

prof. dr. Roman Kuhar, dekan UL FF

23. 02. 2021

Izšel je priročnik o uporabi digitalne tehnologije v humanistiki

Izšel je priročnik o uporabi digitalne tehnologije v humanistiki.
22. 02. 2021

Uspešno sodelovanje Oddelka za prevajalstvo z gospodarstvom

Knjigo z naslovom Nusret in krava je prevedel študent Prevajanja (MA) Matija Godeša.
22. 02. 2021

Mednarodne in primerjalne študije v izobraževanju odraslih in vseživljenjskem učenju

V sklopu Erasmus+ strateškega partnerstva INTALL je potekala tretja akademija izobraževanja odraslih.