Društvo Zaupni telefon Samarijan vabi k sodelovanju nove prostovoljce in prostovoljke

Društvo Zaupni telefon Samarijan je nevladna, humanitarna in prostovoljska organizacija, s statusom delovanja v javnem interesu na področju socialnega varstva. Društvo že 27 let izvaja socialnovarstveni program Zaupni telefon za klic v duševni stiski. Program izvajajo usposobljeni prostovoljci, ki so posamezniku v stiski na voljo za telefonski pogovor 24 ur na dan, vse dni v letu, anonimno, brezplačno in zaupno.

V februarju 2024 društvo organizira usposabljanje za nove prostovoljce za delo na zaupnem telefonu in vabi k prijavi nove kandidate z občutkom za pomoč sočloveku, empatijo in pripravljenostjo za prostovoljsko delo. Prijave sprejemajo do 1. februarja 2024 na mail naslovu samarijan@gmail.com.

Trimesečno usposabljanje bo potekalo ob sobotah v Ljubljani, začetek je 10. februar.

Več o tem, kaj pomeni postati prostovoljec na Zaupnem telefonu Samarijan, si lahko preberete tukaj.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - uradne ure (29. 3. - 3. 5.)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za arheologijo, 29.4.-3.5.

Oddelek za klasično filologijo

Gostujoča predavanja o Kavafisu: prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu