Predstavitev doktorskega študija v Franciji

Pozdravljene, pozdravljeni,

prejeli smo informacijo o ciklu webinarjev, v katerih bo predstavljen doktorski študij v Franciji. Več podatkov je v spodnjem sporočilu in na spodaj navedenih povezavah.

The French Institute is hosting, together with the French Institutes in Slovakia, Poland, Hungary, Czech Republic and Austria, a series of webinar on doctoral studies in France.

4 webinars will take place from the 18th of January until the 8th of January. The first one will provide basic information on the doctorate in France, followed by 3 thematic webinars dedicated to health & life sciences, natural sciences & engineering, and social sciences & the humanities. Each webinar will welcome representatives of French doctoral schools as well as alumni.

You will find more information here, as well as on Facebook.

Knjižnica Oddelka za pedagogiko v petek, 19. 3. 2024

Knjižnica Oddelka za sociologijo v petek, 29. 3. 2024

Uradne ure tajništva (25. 03. - 29. 03. 2024)

Oddelek za klasično filologijo