Prevajanje - delo

To: FF, info <info@ff.uni-lj.si>
Subject: English to Slovenian Translation

Dear Sir/Madam,

I am writing on behalf of Kriptomat company. We are a fin-tech company working in the area of cryptocurrency and finance. We produce articles, email, and adverts in English related to personal finance and cryptocurrency and translate all the content into twenty two languages.

We are looking for freelance translators from English to Slovenian, and we would like to invite some of your final years English language students, or Slovenian language students and postgraduates with a good command of English to translate for us, this would be a good opportunity for them to gain experience in the area of translation that will be paid.

We're looking forward to hearing from you soon. Please do give my e-mail address to the interested students to reach out to me.

Best regards,

Isidora Komaromi | Content/Localization Project Manager

Kriptomat.io | buy, sell,store crypto
isidora.komaromi@kriptomat.io