Človek, žival: poglavja o njunih soočanjih

Urednik: Sašo Jerše, Mateja Gaber
Človek in žival – o njunem sobivanju že več kot dva tisoč let razmišlja­ jo filozofi, raziskujejo ga znanstveniki, o njem pišejo literati in pojejo pesniki. Človeka in žival upodabljajo umetniki in tudi letošnja vsebina Evropske noči raziskovalcev – Humanistika, to si ti! izpostavlja človeka in žival ter raziskuje njun odnos ter soodvisnost. V pričujoči znanstveni monografiji boste našli prispevke, ki obravnavajo sobivanje človeka in živali v različnih kontekstih: naravoslovnem, družboslovnem, humanističnem in umetniškem, ali natančneje, prispevki posegajo na področje zgodovine, literarne zgodovine, umetnostne zgodovine, filologije, filozofije, antropologije, sociologije, psihologije, prava, bibliotekarstva, didaktike, veterinarske medicine, bioetike in prepleta vsega naštetega.

Leto izida: 2023

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

26. 04. 2024
Oddelek za anglistiko in amerikanistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Delavnica dr. Gorice Stevanović: Prek meja: potovanje skozi roman v stripu

Oddelek za psihologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Naš planet na krožniku: kritični razmisleki o trajnostnih prehranskih sistemih

24. 04. 2024

Dnevi enakosti spolov FF: Endometrioza: zakaj je potrebno govoriti o njej?

Oddelek za prevajalstvo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Karierni dan Oddelka za prevajalstvo