Nemščina za etnologe in kulturne antropologe II

Avtor: Christiane Leskovec
Učbeniško gradivo vsebuje izbor strokovnih besedil iz različnih področij etnološke stroke (običaji, pravljice in legende, vraževerja ipd.), obravnava pa tudi besedila, ki predstavljajo aktualne izsledke etnoloških in kulturno antropoloških raziskovanj. Vsako besedilo vsebuje različna besedila ter ustrezne naloge za bralno razumevanje, razvijanje leksikalne kompetence, usvajanje in utrjevanje jezikovnih struktur in za razvijanje širših jezikovnih kompetenc, ki spodbujajo študente k samostojni uporabi tujega jezika.Christiane Leskovec Redek je od leta 2000 lektorica za nemški jezik na FF UL. Na Oddelku za germanistiko in skandinavistiko vodi jezikovne vaje iz modernega nemškega jezika, na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo pa poučuje Nemški jezik II.

Leto izida: 2014

Zbirka: Učbeniki FF

30. 05. 2024
Oddelek za romanske jezike in književnosti, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani