Opisna statistika v R-ju

Avtor: Luka Komidar
Priročnik Opisna statistika v R-ju je primarno namenjen študentom dodiplomskega študija psihologije, a je lahko koristen vir za študente kateregakoli družboslovnega študijskega programa, ki ima v predmetniku statistične predmete. Namenjen je tudi tistim, ki že imajo določena statistična znanja in izkušnje, a želijo začeti uporabljati program R. R je prosto dostopen in odprtokoden program za statistične analize, upravljanje s podatki in njihovo grafično predstavitev. Zaradi svoje dostopnosti, prožnosti in neprestanega razvoja postaja vedno bolj priljubljeno statistično orodje. R je zelo primeren tudi za poučevanje statistike, saj v primerjavi s programi z razvejanim vmesnikom v večji meri spodbuja razmišljanje o uporabljenih analizah, željo po globljem razumevanju postopkov in dejansko uporabo pridobljenih statističnih znanj.

Leto izida: 2021

Zbirka: Učbeniki FF

07. 06. - 08. 06. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

3. mednarodna konferenca doktorskih študentov na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

05. 06. 2024

Okrogla miza: Kam gre naša šola?

04. 06. - 04. 07. 2024

Razstava: RARARA umetnice Tinkare Nemec Herkess

03. 06. 2024

Semantične in pragmatične lastnosti turškega diskurzivnega členka hani