Sizifovsko lépo: portret Uroša Rojka

Avtor: Leon Stefanija

Delo skladatelja, klarinetista, profesorja kompozicije in od leta 2015 tudi dopisnega člana SAZU Uroša Rojka (r. 1954), ki že od osemdesetih let preteklega stoletja živi in deluje med nemškim in slovenskim kulturnim prostorom, je prikazano skozi tri poglavja. Prvo poglavje – Kdo je? – je zraslo iz sestavljanja biografskih drobcev, ki jih je Rojko dopolnil v celovit prikaz ne le lastnega življenja, ampak je zarisal pravcato majhno fresko glasbene kulture s preloma v 21. stoletje pri nas in v naši okolici. V drugem poglavju – Kaj dela? – sta soočena dva pogleda na njegovo delo: njegov osebni in tisti spod peresa glasbenih kritikov. Tu sta analizi Rojkovih besed in misli komentatorjev njegovih skladb, ki so objavljene v spletni monografiji Akademik Uroš Rojko: skladatelj o svojem delu in odzivi nanj. Tretje poglavje – Kako dela? – prikazuje skladateljevo delavnico.

Leto izida: 2016

Tip vezave: mehka vezava

ISBN: 978-961-237-865-3

Zbirka: Razprave FF