Doktorska delavnica/poletna šola "Eastern Mediterranean coastal and island environments: natural resources, their uses and perceptions (15th-18th centuries)"

V dneh od četrtka, 29. junija 2023 do sobote, 1. julija 2023 bo v prostorih Filozofske fakultete in na terenu potekala tridnevna mednarodna doktorska delavnica/poletna šola z naslovom Eastern Mediterranean coastal and island environments: natural resources, their uses and perceptions (15th-18th centuries), v prevodu Vzhodnosredozemsko obalno in otoško okolje: naravni viri, njihova uporaba in dojemanje. Delavnico organizirata center ICCHS Ljubljana in konzorcij francoskih univerz, zbranih v programu  Gouverner les Îles: Territoires, ressources et savoirs des sociétés insulaires en Méditerranée pri l’École française de Rome, s podporo programske skupine Slovenska zgodovina. Na delavnici sodeluje sedem doktorskih študentov iz Francije, Grčije, Hrvaške in Slovenije.

Del programa delavnice/poletne šole, ki bo potekal na Filozofski fakulteti v četrtek, 29. junija 2023 in v petek, 30. junija 2023 v predavalnici 4-Rim (glej program v angleškem jeziku) je odprt za javnost, dobrodošli. Informacije o delavnici: dusan.mlacovic@ff.uni-lj.si in ziga.zwitter@ff.uni-lj.si.

19. 10. 2020
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Gostujoča predavanja dr. Iváneka z Ostravske univerze

03. 09. 2020