Lost Gottschee villages in Slovenia: Part I

Avtor: Mitja Ferenc, Gojko Zupan

V strokovni navezi med zgodovinarjem Mitjo Ferencem in umetnostnim zgodovinarjem Gojkom Zupanom so izšle tri knjige o nekdanji nemški manjšini na Kočevskem. V uvodu avtorja opozorita, da je materialnih ostalin Kočevarjev malo, a so te dovolj povedne (včasih le kupi kamenja ali zaraščeni sadovnjaki), vendar je »vedno znova mogoče odkriti neznane arhivske dokumente, fotografije ali celo originalne predmete iz posameznih podrtih cerkva, ki so se porazgubili po javnih in zasebnih zbirkah". Nekaj pisnega gradiva in dokumentacije je mogoče najti v arhivih in pri društvih Kočevarjev v Sloveniji, Avstriji in ZDA. Po letu 1990 je o Kočevski izšlo tudi veliko tematskih, krajevnih in domoznanskih del, glavni vir za lociranje vasi pa je bil avtorjema Krajevni leksikon dravske banovine iz leta 1937.Zdaj je prvi del (A–J) na voljo tudi v angleščini.

Leto izida: 2018

Tip vezave: mehka vezava

ISBN: 978-961-06-0072-5

Zbirka: Historia